Bakalaura studiju programmas “Teoloģija un reliģiju zinātne” laikā studenti iegūst augsta līmeņa humanitāru izglītību, kas saistās ar reliģiju izpēti mūsdienās un vēsturē. Teoloģijas un reliģiju zinātnes studijās iespējams paplašināt zināšanas par pasaules reliģiju sakrālajiem tekstiem, praksi, uzskatiem, vēsturi, kā arī apgūt reliģijas fenomenoloģiju, reliģijas socioloģiju, reliģijas antropoloģiju u.c. Teoloģijas studijās studenti dziļāk iepazīst kristīgās ticības un prakses avotus (Jaunās un Vecās Derības tekstus un to interpretācijas, reliģisko ideju un institūciju vēsturi, kristīgo praksi – dievkalpojumu, garīgo aprūpi, draudžu pedagoģiju).

Uzņemšanas nosacījumi:

Vidējā izglītība

Konkursa kritēriji personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību, sākot no 2004. gada:

CE latviešu valodā

CE angļu valodā vai CE franču valodā, vai CE vācu valodā

CE matemātikā*

gada atzīme vēsturē

* Personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību līdz 2008. gadam, centralizētais eksāmens matemātikā var tikt aizstāts ar vidējās izglītības dokumenta gada atzīmi matemātikā (vai vidējo atzīmi algebrā un ģeometrijā)

Konkursa kritēriji personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību līdz 2004. gadam (neieskaitot), kā arī personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs vai personām ar īpašām vajadzībām:

gada vidējā atzīme latviešu valodā un literatūrā

gada atzīme angļu valodā vai franču valodā, vai vācu valodā

gada atzīme vēsturē

gada vidējā atzīme noteiktos mācību priekšmetos

Papildu punkti: LU Jauno teologu un reliģijpētnieku universitātes absolventi 2021. un 2022. gadā, kuri saņēmuši sertifikātu, papildus iegūst 20 punktus.

Pieteikšanās studijām:

1. Elektroniski: 5. - 18. jūlijs līdz plkst. 16.00, e-pakalpojums portālā www.latvija.lv/studijas

2. Uz vietas augstskolās: 12. - 18. jūlijs:

- LU Rīgā, Raiņa bulvārī 19, Lielajā aulā: darbdienās no plkst. 9.00–18.00,

- sestdien, 16. jūlijā no plkst. 9.00–13.00,

- citos vienotajā uzņemšanā iesaistīto augstskolu uzņemšanas punktos.