#Domnīca

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes simtgadē vēlamies apdāvināt ne tikai paši sevi, bet arī tos, kas mums ir apkārt. Tieši tāpēc esam izveidojuši domnīcu ciklu, kas norisināsies visa gada garumā, par tematiem, kas kādreiz, iespējams, ir uzrunājis vai skāris ikkatru no mums. Domnīcu mērķis ir sniegt iespēju klausītājiem uzzināt kādu tveramu atziņu, lai kvalitatīvāk pieņemtu un izdzīvotu kādas izaicinošākas dzīves situācijas. Donīcu cikls norisināsies visa 2020. gada garumā.

Domnīca nr. 1. Juris Cālītis "Kā nepazaudēt cerību?"

Domnīcu ciklu aizsākām ar docenta un mācītāja Jura Cālīša domnīcu par to, kā nepazaudēt cerību. Zīmīgi, ka šī domnīca norisinājās 12. martā - dienu pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas Latvijā. Tā bija pēdējā "dzīvā lekcija", kas norisinājās LU Teoloģijas fakultātē 2020. gada pavasara semestrī. 

Otrajā domnīcā “Bībelē ir teikts”, kas norisinājās 21. maijā, LU Teoloģijas fakultātes dekāne un profesore Dace Balode jau attālinātā formātā pieskārās tematikai par Bībeles tekstiem, kurus pietiekami bieži izmanto, izraujot ārpus konteksta. Kā tos ievietot atpakaļ kontekstā, kā nepazaudēt Bībeles kopējo vēstījumu, kā pārvarēt laika robežas, ar kurām saskaramies dažādu tekstu kontekstā, kā arī daudzi citi jautājumi tika apskatīti šīs domnīcas laikā. 

Daces Balodes domnīcas "Bībelē ir teikts ..." ieraksts pieejams LU Teoloģijas fakultātes Facebook lapā.

 

Trešajā domnīca, kas norisinājās 1. jūlijā, LU Teoloģijas fakultātes docents un Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls vadīja domnīcu un atvērto lekciju par tematu “Vai liekam punktu? Kā reliģiskas draudzes pārdzīvo Covid krīzi”. Nenoliedzami Covid krīze ir ietekmējusi ļoti daudzu cilvēku ikdienu pēdējo mēnešu laikā. Mirklī, kad palēnām atvieglojam ārkārtas situācijā ieviestos ierobežojumus, vēl joprojām ievērojot nepieciešamo piesardzību, ir nozīmīgi reflektēt par to, kā dažādas sabiedrības grupas reaģējušas uz šo krīzi. Docents Linards Rozentāls tādējādi apskatīja tieši reliģisko draudžu reakciju pret šo krīzi un to, kā tām ir izdevies to pārdzīvot.

Linarda Rozentāla domnīcas  “Vai liekam punktu? Kā reliģiskas draudzes pārdzīvo Covid krīzi” ieraksts pieejams LU Teoloģijas fakultātes Facebook lapā