Maģistra studiju programmā “Teoloģija” studenti apgūst un nostiprina nepieciešamās prasmes, lai veiktu padziļinātus pētījumus teoloģijas vai reliģijpētniecības apakšnozarēs, kvalitatīvi un saprotami izklāstītu savu pētījumu rezultātus, pārstāvētu teoloģiju un reliģijpētniecību starpdisciplināros akadēmiskos dialogos un pētījumos, kā arī veicinātu sabiedrībā humānismu, iecietību un atvērtību konfesionālajai, reliģiskajai un kultūru daudzveidībai, iesaistoties valsts, baznīcu un citās struktūrās. Programmas satura veidošanā ņemta vērā arvien pieaugošā starpdisciplinaritātes nozīme akadēmiskajā vidē, līdz ar to reliģija kursos tiek aplūkota plašākā kultūras un sociālā kontekstā. Tādējādi programma ir piemērota ne vien studentiem ar akadēmiskām zināšanām teoloģijā un reliģijpētniecībā, bet arī tiem, kuru iepriekšējā izglītība iegūta kādā citā jomā.

Uzņemšanas nosacījumi:

Iepriekšējā izglītība: Bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vai tai pielīdzināma augstākā izglītība

Konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: vidējā svērtā atzīme (60 x 10 = 600) + noslēguma pārbaudījumu kopējā (vai vidējā) atzīme (40 x 10 =400);

Tiesības pretendēt uz ārpuskonkursa reģistrāciju: 2021./2022. akadēmiskā gada LU bakalaura studiju programmas „Teoloģija un reliģiju zinātne” absolventiem, kuriem bakalaura darba vērtējums nav zemāks par 8 (ļoti labi) un vidējā svērtā atzīme bakalaura studijās nav zemāka par 7,5.

Dokumentu iesniegšana:

Klātienē LU Teoloģijas fakultātes dekanātā 162. telpa, Raiņa bulv. 19 vai arī elektroniski.

Pretendenti uz vispārējo konkursu:

4., 6. jūlijs 10.00–17.00

8. jūlijs 10.00–14.00

12., 14. jūlijs 14.00–19.00

15. jūlijs 10.00–18.00

Pretendenti uz ārpuskārtas reģistrāciju:

4., 6. jūlijs 10.00–17.00

8. jūlijs 10.00-14.00

LU absolventi studijām var pieteikties LUIS sistēmā.