21. martā plkst. 12.00 Latvijas Universitāte (LU) aicina uz LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas Spāru svētkiem. Kad rakstu māja tiks pabeigta, uz to pārvāksies arī LU Teoloģijas fakultāte.

Svinīgajā pasākumā, uz kuru aicināts ikviens interesents, piedalīsies LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un LU Padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš, “RERE Būve” tehniskais direktors Jevgēņijs Ņesterovičs un Eiropas Investīciju bankas (EIB) pārstāve Marina Ismaila. Par Spāru svētku tradīciju ievērošanu rūpēsies LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Janīna Kursīte. Pēc svinīgās spāru vainaga pacelšanas Rakstu mājas korē sekos Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra koncerts un neformālas sarunas Zinātņu mājas ātrijā.

Ēkas astoņos stāvos darbosies vairāki institūti, LU bibliotēka, Biznesa inkubators, LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs, fakultātes, LU Kultūras centrs un amatiermākslas kolektīvi. Dejotājiem paredzēta treniņu telpa 200 m2 platībā. Ieplānota apaļa meditācijas telpa, ēkā būs izvietota brīvpieejas bibliotēka. Rakstu mājā, kas būs lielākā Akadēmiskā centra ēka, būs divi ātriji, ap kuriem norisināsies Universitātes studentu, darbinieku un apmeklētāju sociālā dzīve. Daļa no Rakstu mājas būs publiski pieejama, līdzīgi kā esošās ēkas. Liela daļa no Latvijas nacionālā mantojuma, kas ir LU rīcībā, būs atrodama tieši Rakstu mājā.

Rakstu mājas būvniecība sākās 2021. gada nogalē. Par spīti izaicinājumiem un būvniecības sadārdzinājumam, kas radušies Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī un karadarbības rezultātā, pērnā gada izskaņā LU un ēkas būvnieks, pilnsabiedrība “RERE BMV”, vienojās par Rakstu mājas nodošanu ekspluatācijā 2025. gadā. Projektā ņemts vērā arī LU saimes ierosinājums palielināt ēkas kvadratūru līdz 28 700 m2 plānoto 26 000 mvietā. Kopējās projektēšanas, būvniecības un autoruzraudzības izmaksas sasniegs 47,8 miljonus eiro.