Šis gads neapšaubāmi ir bijis dažādu notikumu piepildīts, un daudzi cilvēki ir saskārušies ar vēl nebijušām situācijām. Pasauli ir pāršalcis pandēmijas vilnis, bezdarba līmenis ir pieaudzis, pašnāvību skaits ir palielinājies, daudzviet pasaulē notiek protesti, vietām tiek uzsākta aktīva karadarbība, citviet noslēgts pamiers. Tomēr nemanāmi šim visam cauri ir vijušās dažāda mēroga krīzes un arī mēģinājumu rast risinājumus atbilstošajās situācijās. Bieži vien mēģinājumi tos atrisināt noved pie jaunām krīzēm. Šogad konferences ietvaros vēlamies aktualizēt reliģijas nozīmi šajās krīzēs – vai tā ir palīdzoša, vai varbūt tieši pretēji – tā rada un pastiprina šīs situācijas?

Aicinām pārdomāt konferences virstēmas “Krīzes un reliģija” jautājumu saistībā ar kādu no apakštēmām:

  • Covid – 19 krīze;
  • Reliģiju krīzes;
  • Reliģijas loma dažādu līmeņu krīzēs – no personiskām līdz globālām.

Referātu pieteikumus latviešu vai angļu valodā, Word vai PDF formātā 250 vārdu apjomā aicinām iesūtīt līdz pat 7. janvārim uz e-pastu normunds.titans@lu.lv. Pieteikumā jābūt ietvertai arī īsai un kodolīgai autora biogrāfijai (vārds, uzvārds, akadēmiskais grāds, pārstāvētā institūcija). Lūgums neaizmirstiet norādīt referāta nosaukumu.

Pieteikumus izskatīs un izvērtēs īpaši izveidota darba grupa. Par dalību konferencē autoriem tiks paziņots līdz 11. janvārim.