1. jūlijā, plkst. 19.00, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes Facebook lapā tiešraidē notiks docenta un Rīgas Lutera draudzes mācītāja Linarda Rozentāla domnīca “Vai liekam punktu? Kā reliģiskas draudzes pārdzīvo Covid krīzi”. Šī būs trešā domnīca vesela domnīcu cikla ietvaros, kas notiks visa gada garumā. Domnīcu mērķis ir sniegt iespēju klausītājiem uzzināt kādu tveramu atziņu, lai kvalitatīvāk pieņemtu un izdzīvotu kādas izaicinošākas dzīves situācijas.

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes simtgadē vēlamies apdāvināt ne tikai paši sevi, bet arī tos, kas mums ir apkārt. Tieši tāpēc esam izveidojuši domnīcu ciklu, kas norisināsies visa gada garumā, par tematiem, kas kādreiz, iespējams, ir uzrunājis vai skāris ikkatru no mums.

Domnīcu ciklu aizsākām ar docenta un mācītāja Jura Cālīša domnīcu par to, kā nepazaudēt cerību. Zīmīgi, ka šī domnīca norisinājās 12. martā - dienu pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas Latvijā. Otrajā domnīcā “Bībelē ir teikts”, kas norisinājās 21. maijā, LU Teoloģijas fakultātes dekāne un profesore Dace Balode jau attālinātā formātā pieskārās tematikai par Bībeles tekstiem, kurus pietiekami bieži izmanto, izraujot ārpus konteksta. Domnīcas ieraksts pieejams LU Teoloģijas fakultātes Facebook lapā.

Savukārt 1. jūlijā, plkst. 19.00, aicinām piedalīties LU Teoloģijas fakultātes docenta un mācītāja Linarda Rozentāla vadītajā domnīcā un atvērtajā lekcijā par tematu “Vai liekam punktu? Kā reliģiskas draudzes pārdzīvo Covid krīzi”. Nenoliedzami Covid krīze ir ietekmējusi ļoti daudzu cilvēku ikdienu pēdējo mēnešu laikā. Mirklī, kad palēnām atvieglojam ārkārtas situācijā ieviestos ierobežojumus, vēl joprojām ievērojot nepieciešamo piesardzību, ir nozīmīgi reflektēt par to, kā dažādas sabiedrības grupas reaģējušas uz šo krīzi. Docents Linards Rozentāls tādējādi apskatīs tieši reliģisko draudžu reakciju pret šo krīzi un to, kā tām ir izdevies to pārdzīvot.

Seko līdzi tiešraidei un raksti komentāros savus jautājumus LU Teoloģijas fakultātes Facebook lapā!

Šī domnīca būs arī noslēdzošā lekcija Jauno teologu un reliģijpētnieku universitātes (JTRU) ietvaros. Tiem, kas piedalīsies JTRU un vēlēsies iegūt papildu punktus, stājoties bakalaura studiju programmā 2020. gada vasarā, būs nepieciešams veiksmīgi izpildīt lektoru uzdotos uzdevumus, lai iegūtu sertifikātu par papildu punktiem.

Dalīties