9. decembrī, plkst. 18:00, visi interesenti ir aicināti uz Teoloģijas fakultātes 161. telpu uz radošā dialoga vakaru kopā ar Pēteri Blūmu!

Šī vakara gaitā uzzināsim vairāk par pētniecības radošo un nereti arī visai spontāno pusi. Kopā ar dokumentālās filmas “Šteinhauers un Blūms” autoru Pēteri Blūmu izzināsim viņa pētniecības stāsta neredzamo pusi pēc filmas noskatīšanās. Pats autors par 18. gs. izcilo, bet nereti vēsturē visai piemirsto (īpaši hernhūtiešu kustības sakarā), Jāņa Steinhauera personību, saka: “Iespējams, ka Jānis Šteinhauers ir bijis viens no veiksmīgākajiem un arī garīgākajiem latviešiem, kurš ne tikai veicinājis latviešus izcīnīt savas pašnoteikšanās tiesības vācu muižniecības apspiestības apstākļos, bet ieviesis arī Līgo svētku svinēšanas tradīcijas Latvijā."

Pasākuma otrajā daļā, iedvesmojoties no hernhūtiešu kustības modinošā spēka un dzīves stāstu rakstīšanas četrdaļīgās shēmas, iejutīsimies katrs savā un arī kopīgajā pētnieciskā stāsta tapšanas darbnīcā “No radošā impulsa līdz diskusijas tēmas pieteikumam”.

Informācijai un saziņai: novikovasanita@gmail.com.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts.