Aicinām visus interesentus piedalīties attālināti ceturtajā lekcijā “Kompleksu sistēmu evolūcijas mehānismi: fizikālā monisma ontoloģiskais”, kas norisinās projekta "Zinātnes un reliģijas saderība pēcpadomju kontekstā" ietvaros.
Visuma un dzīvības attīstību raksturo kompleksu sistēmu un organizācijas līmeņu izcelšanās un evolūcija: no atsevišķiem atomiem līdz zvaigznēm un galaktikām; no šūnām līdz civilizācijām un apzinīgu būtņu saprātam. Kā bioloģijas un saistīto dabaszinātņu sniegtās atziņas palīdz izprast kompleksijas evolūciju dzīvajā dabā? Kā šādas atziņas ietekmē filozofiskos un teoloģiskos priekštatus par realitātes dabu?
Lekcijā skaidrosim, kā attīstījusies un pakāpeniski pilnveidojusies mūsu izpratne par evolūcijas, ģenētiskajiem un molekulārajiem mehānismiem un kā to izrietošie universālie pamatprincipi ļauj izprast kompleksu un daudzveidīgu formu un funkciju izcelšanos dzīvajā dabā. Aplūkosim, kā šīs atziņas ietekmē mūsu priekštatus par epistemoloģiskajiem un ontoloģiskajiem jautājumiem, holistiski raugoties no fizikālā monisma skatu punkta.

Galvenais referents: Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Augu fizioloģijas katedras viesdocents Dr. Zigmunds Orlovskis. Savas pārdomas par šo tematu prezentēs arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta vadošais pētnieks Dr. Jānis Liepiņš
un LU Teoloģijas fakultātes lektors Ģirts Rozners.

Diskusiju moderēs Aidis Tomsons.

Diskusija notiks Zoom platformā, kā arī tiks translēta LU Teoloģijas fakultātes Facebook lapā.

Saite uz Zoom:

lu-lv.zoom.us/j/98523278015

Meeting ID: 985 2327 8015
Passcode: 413250

Plakātā izmantota referenta Zigmunda Orlovska fotogrāfija.